Mistrovství ČR juniorů, juniorek , dorostenců a dorostenek

Ve dnech 24. a 25. června 2017 se v Jablonci nad Nisou uskutečnilo MČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek v atletice. Z Jiskry Ústí nad Orlicí, tréninkové skupiny ing. Jana Vencla se na toto mistrovství vydalo bojovat o co nejlepší umístění sedm běžců a běžkyň.

První den mistrovství se v 11:55 na start 1500 m nejprve postavila juniorka Eliška Kalousová, které dle svých slov závod příliš nesedl a doběhla na pátém místě v čase 4:54.59. Následoval start 1500 m juniorů, kde nás reprezentoval Vojtěch Vondra. Bohužel i tomu závod příliš nevyšel a třinácté místo a výsledný čas 4:13.50 je daleko za jeho možnostmi. Ve 14:10 přišly na řadu rozběhy na 800 m, kde si v poklidném tempu hlavní favorit Vojtěch Mlynář z prvního místa doběhl pro postup do nedělního finále  v čase 1:59.30. Sobotu uzavřeli stýplaři, mezi kterými startoval i Michal Kačerovský. Michal se dlouho držel v čelní skupině a nakonec doběhl na skvělém pátém místě ve svém dosavadním nejlepším výkonu sezony 9:59.80.

Nedělní den zahájila na trati 3000 m juniorka Tereza Kalousová, pro kterou již samotná nominace na juniorské MČR byl obrovský úspěch. Terka ukázala, že je obrovská bojovnice a ve vylepšeném osobním rekordu (12:03,09) doběhla na třinácté pozici. O chvíli později taktéž na trati 3000 m odstartoval dorostenec Bonifác Boháč. Ačkoli Bonifác doběhl na devatenácté pozici na hranici svého osobního rekordu 9:50.45, tak i tento výkon je daleko za jeho možnostmi. V 10:30 přišel na řadu start juniorů na 5000 m, kde nás reprezentoval Patrik Vebr. Patrik běžel po celou dobu na druhé až třetí pozici. 600 m před cílem se propadl až na čtvrté místo a soupeři se mu začali vzdalovat. Ovšem díky skvělému dvousetmetrovému finiši (27sec) se propracoval až na první místo a v čase 15:51 si tak doběhl pro svůj první titul mistra České republiky. Ovšem to nejlepší přišlo až na konec – Vojta Mlynář a jeho finále osmistovky. Vojta od startu před sebe nikoho nepustil a dokázal zvítězit ve výborném čase 1:49.72, čímž se stal jediným českým juniorem, který kdy běžel na MČR „půlku“ pod 1:50! Do své početné sbírky si tak připsal další mistrovský titul.

Nutno také podotknout, že Patrik Vebr a Vojtěch Mlynář se svými výkony nominovali na červencové mezistátní utkání juniorů do Trnavy, kde budou reprezentovat Českou republiku.

Vojtěch Mlynář splnil ostrý limit na Mistrovství Evropy juniorů, které se bude konat 20.-23. července v Grossetu v Itálii.