Nejúspěšnější atletická sezona v historii TJ Jiskra Ústí nad Orlicí

Juniorští atleti TJ Jiskra Ústí nad Orlicí v probíhající sezoně 2017 získali již 11 medailí z mistrovství České republiky. Nejvíce medailí bylo zlatých – 7 , dále 3 stříbrné a 1 bronzová.
Tyto skvělé výsledky začaly již v hale na MČR juniorů a juniorek v Ostravě. Tituly Mistrů ČR získali Vojtěch Mlynář na 800 m a 1500 m a Vojtěch Vondra na 3000 m. Stříbrné medaile vybojovaly Eliška Kalousová na 1500 m a Pavlína Minářová v dálce. Ta získala ještě bronzovou medaili na 60 m př.
Vojtěch Mlynář startoval i na halovém MČR dospělých, kde v běhu 800 m vybojoval 2. místo.
V hlavní sezoně na mistrovství ČR juniorů a juniorek na dráze získali tituly mistrů ČR Patrik Vebr na 5000m a Vojtěch Mlynář na 800 m (v rekordu mistrovství a jako první junior v historii zaběhl 800 m pod 1:50). Oba na základě těchto výkonů byli nominováni na mezistátní utkání juniorů, na kterém Vojtěch Mlynář vyhrál 800 m a Patrik Vebr byl 2. na 5000 m. Oba výrazně přispěli  k vítězství české reprezentace.
Vojtěch Mlynář splnil A limit pro účast na ME juniorů v Italii. Na ME svoji výkonnost potvrdil postupem z rozběhů i semifinále. Ve finálovém závodě obsadil 5. místo.
Po návratu z ME překonal při Velké ceně Chebu nejstarší juniorský rekord z roku 1962 v běhu na 1000 m.
Na základě těchto výsledků byl pozván na finále diamantové ligy v Curychu. Ve vloženém závodě mladých závodníků do 23 let v běhu na 800 m dokázal porazit všechny své soupeře a vyhrát.
Zatím posledním úspěšným vystoupením atletů Jiskry bylo MČR mužů a žen do 22 let. Vojtěch Mlynář potvrdil roli největšího favorita a vyhrál závod na 800 m.
Atletická sezona na dráze pomalu končí, ale o mistrovské tituly se ještě bojuje v bězích mimo dráhu.
Na slavných Běchovicích se konalo Mistrovství ČR v silničním běhu a roli největšího favorita juniorského mistrovství potvrdil  Patrik Vebr a vybojoval titul mistra ČR.
O poslední letošní mistrovské tituly se bude bojovat v přespolním běhu, které bude v Dlouhoňovicích. Výsledky ústeckých závodníků naznačují, že by ústecká atletika ještě mohla získat další medaile.
Poděkování patří především trenérům a funkcionářům atletického oddílu Jiskry Ústí nad Orlicí, kteří se v amatérských podmínkách podílejí na těchto výsledcích, kterými výborně reprezentují nejen oddíl, ale i Město Ústí nad Orlicí a Pardubický kraj. Úspěchy těchto sportovců jsou podpořeny finanční dotací Pardubického kraje na podporu sportovní reprezentace.