Lucie Morávková – Mistryně České republiky v přespolním běhu

V Jablonném nad Orlicí se 1. dubna se konalo mistrovství České republiky v přespolním běhu  mládeže. O medaile zde bojovali kategorie dorostu, staršího a mladšího žactva.

Na velmi náročné trati, v areálu sjezdovky Malák, bojovali i ústečtí atleti.

Závodu dorostenců na 4 km se zúčastnili závodníci  Jiskry Ústí nad Orlicí – Marek Fajfr, Jakub Stránský a Adam Hurych. Nejlépe si vedl Marek Fajfr, který doběhl na výborném 8 místě. Jakub Stránský se umístil 22. a Adam Hurych byl 56. Celkem startovalo 77 dorostenců.

V kategorii mladších žáků startoval Marek Dušánek. Byl to jeho první velký závod a ve velké konkurenci doběhl na 13. místě. Celkem startovalo 82 mladších žáků.

Nejpočetněji obsazená kategorie starších žákyň, startovalo 99 atletek, přinesla největší úspěch atletickému oddílu TJ Jiskra Ústí nad Orlicí. Tuto kategorii ovládla svěřenkyně Jana Vencla Lucie Morávková a stala se Mistryní České republiky.